KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 15554198
*
nr 1555 4198
Roland von Rainals
(f. 1927), Sverige
Oljemålningar, 4 st, Roland von Rainals (f. 1927), Kustlandskap. Signerade. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 44-37 - 65-56 cm
Roland von Rainals, svensk målare född i Uddevalla 1927.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 augusti 2023
kl 20:06:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/8 16:07:22
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Roland von Rainals
Roland von Rainals, svensk målare född i Uddevalla 1927.
Läs mer om Roland von Rainals
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kust kustlandskap landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja på duk oljemålningar roland von rainals svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50
*
Roland von Rainals
Roland von Rainals, svensk målare född i Uddevalla 1927.
Läs mer om Roland von Rainals
nr 1555 4198
Roland von Rainals
(f. 1927), Sverige
Oljemålningar, 4 st, Roland von Rainals (f. 1927), Kustlandskap. Signerade. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 44-37 - 65-56 cm
Roland von Rainals, svensk målare född i Uddevalla 1927.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 augusti 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/8 16:07:22 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Roland von Rainals
Roland von Rainals, svensk mÃ¥lare född i Uddevalla 1927.Läs mer om Roland von Rainals
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kust kustlandskap landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja på duk oljemålningar roland von rainals svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50